راهنمای خرید فر توکار - نکات حیاتی که باید قبل از خرید فر بدانید

این مقاله جامع ترین راهنمای خرید فر توکار می باشد. اگر برای شما هم پیش آمده که این سوال فر توکار چی بخرم؟ مواجه شده اید، با مطالعه این مقاله و دیدن فیلم های داخل آن، به راحتی می توانید بهترین فر توکار را، برای خرید انتخاب کنید. 

 

نمایش فیلم راهنمای خرید فر تو کار

شما در این بخش می توانید فیلم راهنمای خرید فر توکار را مشاهده نمایید. در ادامه نیز، این موارد با تشریح بخش های مختلف فر توکار، به صورت کامل بیان شده است. حتما قبل از خرید فر توکار، این فیلم را مشاهده کنید:

 

 

در ابتدا در مورد انواع فر توکار در این مقاله صحبت خواهیم کرد و به بررسی مقایسه انواع فر توکار خواهیم پرداخت. در صورتی که نیاز به راهنمایی برای خرید فر توکار دارید، می توانید به صورت رایگان با ما مشاوره کنید.

در این مقاله شما با همه نکات خرید فر توکار آشنا خواهید شد و کاملا به پاسخ این سوال که «فر توکار چی خوبه» خواهید رسید. این مقاله و همین طور فیلم موجود در آن، راهنمای خرید بهترین فر توکار در بازار می باشد. 

 

در ادامه در مورد کلیه ویژگی ها و پارامترها و عملکردهای دستگاه فر آشپزخانه صحبت خواهیم کرد. در ادامه توضیح خواهیم داد که فر توکار را با توجه به چه پارامترهایی باید خرید. برای خرید بهترین فر توکار، باید مشخصات کلی آن، مثل ابعاد فر توکار و همین طور قیمت فرتوکار را مد نظر قرار داد. در این مقاله به صورت کامل در مورد آن صحبت خواهیم نمود.

 

 از اینکه تا پایان مقاله با ما همراه هستید از شما سپاسگزاریم.

 

راهنمای خرید فر توکار

 

اهمیت انتخاب بهترین فر توکار برای خرید

همه ما به اهمیت آشپزخانه واقف هستیم، آشپزخانه مکانی است پر رفت و آمد که زمان زیادی در آن صرفمی شود. لذا استفاده از بهترین لوازم در آشپزخانه می تواند به انجام آشپزی بهتر نقش بسزایی دارد.

 

فر توکار برای داشتن تنوع در غذاهای طبخ شده بسیار کاربردی بوده و می توانند باعث تسریع انجام آشپزی شوند. امروزه شاهد استفاده از فر کابینتی برای آشپزی در بسیاری از خانه ها هستیم، بی شک روند خرید فر توکار رو به افزایش نیز هست.

در صورتی که برای خرید فر آشپزخانه خود دچار تردید هستید و نمی دانید کدام مدل را انتخاب کنید، بهتر است در ادامه با ما باشید.

 

داشتن یک فر توکار یا همان فر کابینتی علاوه بر کاربردهای زیادی که دارد، می تواند نمای آشپزخانه شما را نیز زیبا کند. اگر نمی دانید که کدام مدل فر خوبه و نیاز به راهنمای خرید فر توکار دارید،  این مقاله را انتها بخوانید. 


 

راهنمای خرید فر کابینتی

 

فر چیست؟

فر دستگاهی است که می توان انواع زیادی از غذاها را در آن طبخ کرد. دمای درون فر به طور مساوی در تمام نقاط محفظه اعمال شده و غذا را یکنواخت می‌پزد.

نوعی ساده از فر، فر گازی می باشد که دمایی در محدوده 100 تا 250 درجه سانتیگراد را ایجاد می کند. در این نوع فرها دو یا چند طبقه جداگانه وجود دارد.

اینکه شما چه نوع فری را انتخاب کنید بسیار مهم بوده و در چگونگی پخت غذاها در آینده نقش بسزایی دارد. از این رو قبل از خرید فر کمی در این مورد تحقیق کنید.

 

انواع فر آشپزخانه کدام است؟

به طور کلی دو دسته بندی برا فرها وجود دارد. فرها یا توکار (Built-in) بوده که به آن ها کابینتی نیز گفته می شود، یا مبله (Free-stand) هستند و روی کابینت قرار می گیرند.

اخیرا تقاضا برای فر کابینتی یا فر توکار نسبت به انواع مبله بسیار بیشتر شده است و این بخاطر زیبایی بیشتر آن ها در آشپزخانه است.

 

فر آشپزخانه

 

انواع فر توکار

فرهای آشپزخانه توکار به طور کلی در ۳ دسته بندی کلی قرار می گیرند. این ۳ دسته شامل موارد زیر می باشد:

 • برقی
 • گازی
 • گاز و برق

از انواع فر توکار می توان به فر توکار اخوان، فر توکار استیل البرز، فر توکار سینجر، فر توکار لتو و فر توکار آلتون اشاره کرد. 

 

فر کابینتی برقی

در این نوع از فرهای توکار تمامی انرژی مورد نیاز برای پخت غذا اعم از گرمای پایین و بالای غذا از برق تامین می شود.

در این فرهای برقی ممکن است یک یا چند المنت برای ایجاد حرارت مورد نیاز به کار برده شود. که از این نظر هم فرهای برقی دو نوع هستند. برخی از فرهای برقی تنها در پایین فر از المنت های حرارتی استفاده می کنند و در برخی دیگر هم در بالا و هم پایین فر المنت ها را قرار می گیرند.

این فرها دارای ترموستات هستند و از این طریق قادرند دمای درون فر را در همان اندازه ای که تعیین شده است، نگه دارند، به این صورت که اگر دمای محفظه از حد مشخص شده بالاتر رود، المنت ها خاموش شده و ساطع کردن حرارت قطع می شود.

در انواع فری که دمای درون محفظه در تمامی نقاط یکسان است، وجود جوجه‌گردان ضروری نمی باشد و تمامی قسمت های جوجه به طور مساوی می‌پزد.

این فرهای آشپزخانه از آن رو که نیازی به فندک ندارند، در انواع مدل های زیبا ساخته می شوند.

 

فر برقی چه برندی خوبه؟

یکی از بهترین برندهای این نوع فر، فر برقی اخوان و فر برقی سینجر می باشد.

 

مزایای فر توکار برقی

فر توکار برقی دارای مزایای زیادی است که در زیر برخی از آن ها را مشاهده می کنید:

 • طبخ غذا به صورت یکنواخت
 • سرعت بخشیدن به پخت غذا
 • برنامه های مختلف برای پخت غذا
 • وجود انواعی از فر برقی که به طور کامل لمسی هستند و کار با آن ها بسیار راحت است.
 • دارای برنامه های از قبل تعیین شده برای پخت غذا بدون اتلاف وقت و همچنین برای تمیز کردن فر به صورت اتوماتیک
 • وجود قفل کودک برای جلوگیری از دستکاری کودک شما

 

فر توکار برقی

 

معایب فر برقی

تنها عیبی که می توانیم برای فرهای برقی بیان کنیم مصرف برق خواهد بود. اما در صورتی که گرید مصرفی فر A باشد این میزان مصرف انرژی بسیار پایین خواهد آمد و در واقع هزینه زیادی را متحمل نخواهید شد.

 

فر توکار گازی

در این نوع از فر کابینتی، گاز تامین کننده انرژی مورد نیاز برای پخت غذاهای شما است. تنها مورد استفاده از برق در این فرها، زمان روشن کردن آن است.

این مدل فر توکار معایب زیاد و مزایای خیلی کمی دارد و از نظر ما این نوع فرها اصلا توصیه نمی شود.

تنها برتری این فرها نسبت به سایر انواع فر، ارزان تر بودن هزینه گاز در کشورمان نسبت به هزینه برق می باشد.

پخت غذا با فرهای گازی به دلیل نحوه حرارت دهی در آن ها به گونه ای است که قسمت پایین غذا سریع می‌پزد در صورتی که بخش میانی آن هنوز نیم‌پز است.

در صورتی که پخت یکنواخت غذا و مغزپز شدن آن برای شما دارای اهمیت زیادی است، از خرید این نوع فرها خودداری کنید.


از بهترین برندهای فرهای گازی، فر گازی اخوان است.

 

فر توکار گازی

 

فر توکار برقی و گازی

به نوعی از فر گفته می شود که هم از برق و هم گاز برای پخت غذا استفاده می کند. لازم است بدانید که در صورت تامین نشدن هر کدام از این منابع انرژی، فر شما قادر به پخت غذا نیست.

این نوع از فر توکار، بهتر و پیشرفته تر از نوع گازی آن است و به این صورت کار می کند که از بالا انرژی مورد نیاز توسط برق تامین شده و گرمای پایین فر با استفاده از گاز ایجاد می شود.

در گذشته این فرها مشکلاتی مثل خاموش شدن فر در حین پخت و کند بودن سرعت تغییر دمای محفظه فر را داشتند که در فرهای جدید این مشکلات برطرف شده و در آن ها فن خنک کننده و کانوکشن تعبیه شده است. در نتیجه این فرها نیز برای استفاده مفید و کاربردی می باشند.

 

فر برق و گاز چی بخرم؟

یکی از بهترین برندها در تولید فر برقی و گازی، فر گاز و برق اخوان و فر گاز و برق سینجر  است.

فر توکار برقی و گازی

معایب فر توکار برقی و گازی

1- از آن جا که یکی از منابع انرژی این فرها، گاز می باشد، برای پخت غذا درون محفظه نیاز است که اکسیژن وجود داشته باشد. در غیر این صورت حین پخت غذا فر چندین بار خاموش می شود و غذا به نحو مطلوبی نخواهد پخت. البته در فرهای جدید فن هایی تعبیه شده اند که اکسیژن لازم را به محفظه فر می رساند.

2- یکی دیگر از معایب این فرها پخته نشدن غذا به صورت یکنواخت است. 

3- برای اینکه با این فرها کار کنید نیاز است که حدود ده دقیقه قبل از کار، آن را روشن کنید تا به اندازه کافی گرم شود و این کار باعث طولانی تر شدن فرآیند کار می شود.

 

فر توکار برقی و گازی

 

انواع سیستم حرارت دهی و مزایای آن

خوب است به این مورد اشاره کنیم که برای آشپزی در خانه یک فر با دو المنت در بالا و پایین و حرارتی کم نیز کفایت می کند. این در صورتی است که حرارت را به طور مساوی در همه محفظه پخش کند.

اما روش های گرمادهی به غذا در فرهای مختلف متفاوت است و در نتیجه فرهای متنوعی در بازار موجود می باشند.


برتری فر توکار ساده به الکترونیکی پیشرفته

ابتدا در مورد فر الکترونیکی برای شما می گوییم، این فرها برنامه های مشخص پخت دارند که طبق آن غذا را می پزند، اما ممکن است نحوه پخت غذا به همان شکلی که ما می خواهیم نباشد. در نتیجه بیشتر این برنامه های از پیش نوشته شده بدون استفاد باقی می مانند.

در مقابل فرهای ساده هستند که عملکردی ساده داشته و برای تمامی انواع طبخ مناسب می باشند و شما می توانید انواع غذا و کیک را در آن بپزید.

 

فر توکار برقی

 

عملکردهای دستگاه و نکات مهمی که قبل از خرید فر توکار باید بدانید

 

نکات زیادی وجود دارند که بایستی قبل از اقدام به خرید فر توکار آن ها را مدنظر قرار داده و طبق آن ها فر آشپزخانه خود را خریداری نمایید، در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 

یخ زدایی

فرهایی که دارای قابلیت یخ زدایی می باشند به راحتی غذاهای یخ زده را گرم کرده و یخ آن ها را ذوب می کنند.

 

گریل بالا

داشتن گریل بالا از خصوصیات مهم یک فر می باشد که در برشته شدن مواد غذایی و تست کردن آن ها نقش مهمی دارد. 

 

اندازه

یکی از نکات مهمی که در هنگام خرید بایستی به آن دقت کنید این است که طبق فضایی که در آشپزخانه دارید فر را خریداری کنید. بیشتر فرها حداقل عرضی معادل 57 سانتی متر دارند. پس شما باید این فضای خالی را در آشپزخانه خود داشته باشید و سپس اقدام به خرید کنید.

 

فر کابینتی

 

ظرفیت

ظرفیت اکثر فرهای توکار خانگی معمولا ۸۰ لیتر می باشد. در صورتی که خانواده ای پرجمعیت دارید و یا مهمانی های زیادی برگزار می کنید باید به این نکته توجه کنید که فری با ظرفیت بالاتر برای شما مناسب می باشد.


لعاب کاری

در زمان خرید باید به لعاب کاری بدنه فر و شیشه درب فر توکار دقت کنید، داشتن درب با دو شیشه و بدنه ای لعاب کاری شده باعث می شود که درب فر از بیرون دمای کمی داشته باشد و حرارت درون محفظه فر هدر نرود در نتیجه عملیات پخت غذا بهتر انجام می شود.

 

فر آشپزخانه

 

فن خنک کننده

بیشتر فرهای کابینتی دارای فن می باشند که وظیفه این فن خنک کردن فضای پیرامون فر بوده و باعث می شود بدنه فر نیز دمای پایین تری داشته باشد.


تایمر با قابلیت نصب برنامه

بعضی از فرهای آشپزخانه که دارای تایمر هستند، این قابلیت را دارند که برنامه های مختلف پخت و پز روی آن ها نصب شود. در این نوع فرها زمان پخت غذا نیز تعیین شده و پس از پایان زمان، فر به صورت خودکار خاموش می شود.

برخی از فرهای کابینتی پیشرفته تر، از قبل نیز دارای برنامه های پخت هستند که برای پخت غذاهای مختلف به کار می روند.

 

خرید فر توکار

 


جوجه گردان یا میله برشته کن

برخی از خانواده ها علاقه زیادی به پخت غذاهای برشته و مرغ بریان دارند. در بسیاری از فرهای توکار این قابلیت وجود دارد و شما می توانید مرغ و گوشت را با کمک میله ای که در وسط فر قرار دارد، برشته کنید.

قابلیت جدا شدن شیشه های درب فر جهت شستشو

اکثر فرهای کابینتی این قابلیت را دارند که شما شیشه های درب را جدا کنید و آن ها را به راحتی بشویید. فقط بایستی در انجام این کار نهایت دقت را داشته باشید. به این دلیل که شیشه های فرها معمولا ظرافت زیادی دارند و نباید به آن ها ضربه ای وارد شود.

بهتر است در هنگام شستشوی شیشه های درب فر توکار از موادی که خاصیت سایندگی دارند استفاده نکنید.

 

فر آشپزخانه

 

تعداد طبقات فر توکار

قبل از خرید فر آشپزخانه خود به این نکته نیز دقت کنید که فر دارای چند طبقه است و متناسب با نیاز خود آن را انتخاب کنید.


ظرفیت های استاندارد فرهای کابینتی در بازار

فرهای توکار دارای ظرفیت های مختلفی هستند که زمان انتخاب آن ها با توجه به این جمعیت خانواده و میزان استفاده از فر چقدر است، ظرفیت مناسب را انتخاب کنید:

 • ۲۵ لیتر
 • ۲۸ لیتر
 • ۴۰ لیتر
 • ۵۵ لیتر
 • ۶۵ لیتر
 • ۷۰ لیتر

 

خرید فر توکار

 

عرض استاندارد فرهای مختلف موجود در بازار

فرهای موجود در بازار دارای عرض های مختلفی هستند که شما باید با توجه به میزان فضا و نیاز خود اندازه فر توکار را انتخاب کنید:

 • ۶۰ سانتی متر
 • ۷۰ سانتیمتر
 • ۹۰ سانتیمتر
 • ۱۲۰ سانتیمتر

    

  هنگام خرید فر به چه نکاتی توجه کنم؟

  مواردی که باید هنگام خرید فر به آن توجه کنید:

  • چگونگی عایق بندی بدنه فر
  • تسهیل در پاک کردن فر
  • وجود قفل کودک برای فر
  • قابلیت بیرون آوردن بخش های مختلف فر توکار
  • جنس بدنه و درب فر کابینتی
  • نوع انرژی مصرفی فر آشپزخانه
  • ظرفیت و سایز بدنه فر
  • وجود ضمانت نامه برای فر
  • میزان مقاومت درب فر نسبت به گرما

  راهنمای خرید فر کابینتی

   

  قابلیت دیدن غذا از بیرون

  خوب است که شما قادر باشید به آسانی درون محفظه فر را مشاهده کنید. در واقع قابلیت دیدن غذا از بیرون و در زمان طبخ غذا است. به این دلیل که شما بدانید غذا در چه مرحله ای قرار دارد و چه مدت زمانی برای پخت کامل آن نیاز است.

  لامپ درون فر

  مورد بسیار مهم دوم، راجع به لامپ درون محفظه فر کابینتی می باشد، بهتر است لامپ فر از نمونه های کم مصرف با عمر طولانی باشد و در صورت نیاز به تعویض شما بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید.

   

   

  راهنمای خرید فر توکار

   

  روش تمیز کردن فر توکار

  قبل از اینکه اقدام به تمیز کردن فر کنید، آن را برای چند دقیقه روشن کنید.

  می توانید درون فر کمی آب بریزید و سپس آن را روشن کنید تا محفظه با بخار آب داغ خیس شود.

  پس از آن می توانید از مواد شوینده برای تمیز کردن محفظه داخل فر استفاده کنید.

  یک پارچه را خیس کرده و به قسمت های داخلی فر بکشید.

  برای اینکه محلول تمیز کننده خانگی داشته باشید می توانید از مایع ظرفشویی، مایع سفید کننده و آبلیمو استفاده کنید، این مواد را داخل آب گرم بریزید و با آن قسمت های داخلی را تمیز کنید.

   

  راهنمای خرید فر آشپزخانه

   

  چقدر باید هزینه کنیم تا بتوانیم یک فر توکار مناسب خریداری کنیم؟

  قیمت فرهای توکار بسیار متنوع بوده و شما بایستی طبق نیاز خود فر توکار مناسب را انتخاب و خریداری نمایید. با توجه به بودجه ای که برای خرید فر در نظر گرفته اید مشاوران ما در فروشگاه اینترنتی لوازم آشپزخانه مدنی نقشینه می توانند انواع مختلف فر توکار را به شما معرفی نمایند.

  علاوه بر خرید آنلاین می توانید با شماره های 02122337753 - 02122337754 تماس بگیرید.

  قیمت انواع فر از حدود ۳ میلیون و پانصد هزار تومان شروع شده و تا ۲۰ میلیون تومان ادامه دارد. این تفاوت قیمت تحت تاثیر عوامل زیادی می باشد که قابلیت های فر نقش اصلی تعیین قیمت را بر عهده دارد.


  اگر فر را برای نیاز معمولی و روزانه خود بخواهید و انتظارات زیادی از آن نداشته باشید، با پرداخت مبلغی بین ۴ تا ۸ میلیون نیز می توانید یک فر کابینتی مناسب داشته باشید.

   

  شما چه نوع فری را نیاز دارید؟

  اینکه شما به چه نوع فر توکاری احتیاج دارید به عوامل زیادی بستگی دارد. به عنوان مثال در صورتی که شما برای فر خود دارای انشعاب جداگانه در منزل نباشید، ملزم به استفاده از فر برقی خواهید شد. 


  پس قبل از خریداری فر آشپزخانه خود باید این مورد را در نظر داشته باشید و طبق آن و سایر آپشن های مدنظر خود اقدام به خریداری فر کنید.

   

  راهنمای خرید فر آشپزخانه

   

  سایز درست فر توکار را انتخاب کنید

  گنجایش فرهای مختلف از ۵۰ تا ۷۵ لیتر متغیر است. که می توان گفت ظرفیت متوسط فر توکار تک حدود شصت لیتر می باشد.


  اما فرهای دابل این میزان متفاوت بوده و حدود ۶۲ لیتر گنجایش فر اصلی بوده و ۳۵ لیتر ظرفیت فر کوچک تر می باشد.


  به این نکته دقت کنید که ممکن است یک فر کابینتی با ظاهر بیرونی بزرگ تر، دارای ظرفیت واقعی کمتری نسبت به یک فر با ظاهر کوچک تر باشد.


  فر دابل یا تکی

  این فرها زیبایی و جذابیت زیادی به آشپزخانه شما می دهند. با استفاده از این فرها که می توانند در قسمت های مختلفی از آشپزخانه قرار بگیرند، شما می توانید با راحتی بیشتری آشپزی کنید. 


  فر دابل روی هم

  این فرها معمول ترین حالت فرهای دابل هستند که هم روی کابینت و هم در زیر کابینت امکان قرار گرفتن آن ها وجود دارد. 

   

  راهنمای خرید فر توکار

   

  فر تنها، مایکروویو و محفظه گرم کننده کمبو

  این ترکیب در صورتی ایجاد می شود که شما قصد دارید فضای خالی در کابینت های بلند خود را پر کنید. معمولا از این ترکیب در کنار یخچال فریزرها استفاده می شود.

   

  فرهای مجزا پهلو به پهلو

  این نوع از ترکیب قرار گیری نیز برای بسیاری از آشپزخانه ها جذاب می باشد، برای داشتن این ترکیب نیز باید در کابینت خود فضای کافی برای قرار گرفتن دو فر در کنار هم را داشته باشید.

   

  فرهای مجزا به صورت تک 

  برخی اوقات بین دو فر یکی دیگر از لوازم آشپزخانه، به عنوان مثال اجاق گاز قرار می گیرد. که این ترکیب نیز بستگی به سلیقه شما و فضای موجود در آشپزخانه شما دارد.

   

  فر دیواری ستاره آبی 

  این فر توکار یک مدل تجاری با درب فرانسوی است که آپشن های بیشتری نسبت به سایر فرهای توکار دارد که به شما قابلیت های بیشتری می دهد.

   

  فر ستاره آبی

   

  آیا باید یک فر تمیزکننده خودکار بخرید؟

  تمیز کردن محفظه داخلی فر گاهی می تواند دشوار باشد پس این که یک فر به صورت خود کار تمیز شود برای بسیاری از افراد یک آپشن فوق العاده محسوب می شود. این تمیز کنندگی با فرآیندهای مختلفی صورت می گیرد.

   

  در برخی از فرها این کار با افزایش دمای درون محفظه فر تا ۵۰۰ درجه سانتی گراد صورت می گیرد و در برخی دیگر، با استفاده از بخار آب این کار انجام می شود.

   

  تمیز کننده به روش کاتالیزوری

  درون محفظه بعضی از فرها پوشش کاتالیزوری وجود دارد که در صورت اعمال حرارت بالا فر کاملا تمیز می شود و نیازی به تمیز کردن دستی وجود ندارد. این پوشش کاتالیزوری ممکن است بعد از چند مدت نیاز به تعویض داشته باشد.

   

  تمیز کننده به روش تجزیه مواد

  این روش به گونه ای است که دمای بسیار بالا در حدود ۲۵۰ درجه سانتی گراد برای از بین بردن مواد غذایی باقیمانده در محفظه فر، مورد استفاده قرار می گیرد.

  در این روش مواد باقیمانده تحت تاثیر دمای بالا به خاکستر تبدیل شده، کف فر جمع می شوند و شما می توانید به راحتی آن ها را تمیز کنید.

   

   

  تمیز کننده به روش تجزیه مواد


  فرهای دارای عملکرد چند منظوره

  به فرهایی که دارای المنت های حرارتی در بالا و پایین محفظه خود بوده و از گریل و فن یکنواخت کننده دما بهره مند هستند، فر چند منظوره گفته می شود. 

   

  این نوع از فرها دارای قابلیت یخ زدایی نیز می باشند، که همین خاصیت یخ زدایی به روش های مختلفی در فرها صورت می گیرد.


  قبل از خرید فر مورد نظر خود دقت کنید که تا چه اندازه به آپشن های فر توکار نیاز پیدا خواهید کرد و با توجه به نیاز خود فر را خریداری کنید.

   

  سایر ویژگی های مهم یک فر آشپزخانه

  فرها می توانند قابلیت های دیگری نیز داشته باشند که کار پخت و پز را برای شما آسان تر می کنند، در اینجا به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

   

  ریل تلسکوپی

  این قابلیت در برخی از فرها وجود دارد و سبب می شود که شما بتوانید با آسانی شلف های درون فر را بیرون آورده و دوباره به جای اول خود برگردانید. 

   

  تایمر قابل برنامه ریزی

  با استفاده از این قابلیت شما می توانید زمان پخت غذای خود را تعیین کنید. به عنوان مثال شما مشخص می کنید که غذای درون فر راس ساعتی معین، شروع به پخت نماید.


  پخت با بخار

  این قابلیت به شما این امکان را می دهد که غذاهایی تردتر داشته باشید. بخار آب که در محفظه فر ایجاد می شود و در سطح غذا قرار می گیرد، بعد از خشک شدن حالت تردی به غذا می دهد.


  کنترل های دیجیتال

  این کنترل ها زمانی به کمک شما می آیند که شما برای پخت یک غذا به دمای دقیقی نیاز داشته باشید.

   

  کنترل های دیجیتال در فر

   

  کنترل اتوماتیک پخت

  با استفاده از این آپشن شما می توانید دما، میزان رطوبت، حرارت و مدت زمان پخت غذای خود را از پیش تنظیم کنید.


  شیشه درب سه یا چهار جداره

  وجود این نوع از درب ها در فرهای پیشرفته دیده می شود. این نوع درب ها فواید زیادی از جمله صرفه جویی در مصرف انرژی، نگهداشتن حرارت در فر و عایق کردن فر دارد.

   

  آیا استفاده از فر توکار هزینه زیادی برای شما خواهد داشت؟

  شاید این سوال برای شما پیش آمده باشد که در صورت خرید فر برقی، هزینه برق مصرفی منزل شما تا چه اندازه افزایش می یابد. لازم است بدانید این که یک فر توکار از برق برای طبخ غذا استفاده می کند دلیل بر افزایش بیش از حد هزینه برق مصرفی شما نیست.


  فرهای جدید برقی، دارای مصرف بهینه بوده و نسبت به یک ماشین ظرفشویی تنها حدود ۲۰ درصد مصرف برق بیشتری دارند.

   

  میزان هزینه برق مصرفی در فرهای برقی

  یکی دیگر از عوامل مهم در فرهای توکار برقی گرید مصرفی آن ها می باشد. ممکن است شما تصور کنید که مصرف برق در فرهای آشپزخانه برقی بسیار زیاد است، اما با مشاهده جدول زیر عکس آن را خواهید دید:

   

  هزینه برق مصرفی

   

  طبق جدول مشاهده می کنید که افرادی که در گروه مصرف کنندگان کم مصرف هستند حدود هفتاد درصد از مشتریان را تشکیل می دهند. در این جدول مشاهده می کنید که به ازای استفاده یک ساعت از فر برقی تنها ۵۰ تومان هزینه برای مصرف کننده خواهد داشت. اگر شخص در هر روز ۱ ساعت از فر برقی خود استفاده کند، هزینه ای که در یک ماه باید پرداخت نماید ۱۴۰۰ تومان خواهد شد.
   

  قبل از خرید فر توکار باید چه امکاناتی را مدنظر قرار داد؟

  اینکه فر توکار چه امکاناتی باید داشته باشد بستگی زیادی به انتظارات شما از آن دارد. فرهای آشپزخانه از نظر ظاهری، قابلیت ها و امکانات دارای تنوع بسیار زیادی هستند و ممکن است شما در انتخاب آن ها دچار سردرگمی شوید.


  در ابتدا شما بهتر است میزان بودجه خود برای خرید فر را در نظر گرفته و با توجه به فضای آزاد خود در آشپزخانه و آپشن های مورد نظر خود برای فر، اقدام به خرید نمایید.

   

  درون فر چگونه دیده می شود؟

  برخی افراد علاقه مند هستند که غذای در حال طبخ خود درون فر را مشاهده کنند و بدانند که در چه مرحله ای قرار دارد. پس اگر شما نیز جز این دسته از افراد هستید، به دنبال خرید فر توکاری باشید که بتوانید به وضوح درون آن را ببینید.

   

   

  نمای داخلی فر


  آیا شیشه فر قابلیت جدا شدن دارد؟

  فرها محل طبخ غذا هستند و دیر یا زود درب آن ها جرم خواهد گرفت. در صورتی که شیشه درب قابل جدا شدن باشد شما می توانید راحت تر آن را تمیز کنید. 


  به طور کلی دقت کنید که برای تمیز کردن آن ها از پارچه پشمی و یا مواد شیمیایی صیقل دهند استفاده نکنید.

   


  لیست قیمت فرهای توکار به شما کمک زیادی خواهند کرد

  در صورتی که قیمت فر از نظر شما عامل مهمی در انتخاب آن باشد، شما می توانید قبل از خرید فر لیست قیمت های موجود در سایت ما را مشاهده نمایید. این قیمت ها بر اساس امکانات فر و کیفیت دستگاه تعیین می شود. 

   

  چگونه می توانم فر توکار با قیمت مناسب بخرم؟

  شما با هر بودجه ای که داشته باشید می توانید از بین فرهای ایرانی یا خارجی، فر مناسب را برای آشپزخانه خود تهیه کنید. مشاوران زبده فروشگاه نقشینه آماده پاسخگویی و مشاوره به شما برای انتخاب و خرید بهترین و مناسب ترین فر توکار هستند.

  برای اطلاع از قیمت به روز انواع فر می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید:

   

  ۰۲۱۲۲۳۳۷۷۵۳

  ۰۲۱۲۲۳۳۷۷۵۴

   

  انواع حرارت دهی در فرهای برقی

  فرهای برقی از نظر حرارت دهی چندین گروه مختلف دارند که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

  • المنت از پایین
  • المنت از پشت
  • المنت از بالا
  • المنت از پشت به همراه فن یکنواخت کننده
  • گریل در بالا
  • المنت حرارتی دوبل در بالا
  • المنت حرارتی دوبل در پایین
  • حرارت سه بعدی
  • گریل از بالا با سطح کامل

   

  حرارت دهی در فر برقی

  راهنمای خرید فر توکار یک طبقه

  این فرها دارای یک درب بوده که بهتر است قبل از خرید به ابعاد آن ها دقت کنید. طول این فرها معمولا ۵۵ تا ۶۰ سانتی متر، عمق آن ها ۵۵ سانتی متر و عرض آن ها حدود ۵۵ تا ۶۰ سانتی متر می باشد.


  این فرها دارای فضای کمتری نسبت به فرهای دو طبقه هستند که برای خانواده هایی با جمعیت کمتر مناسب می باشند.


  درب این فرها در مدل های مختلف متفاوت بوده و به حالت از بالا به پایین و هم به صورت افقی باز می شوند.


  این مدل فرها نسبت به فرهای دو طبقه متداول تر هستند.

   

  راهنمای خرید فر توکار دو طبقه


  این فرها دارای دو طبقه بوده و مطمئنا فضای بیشتری نسبت به فرهای یک طبقه دارند در نتیجه برای خانواده های با جمعیت بیشتر مناسب می باشند.

  این فرها از دو فر یک طبقه تشکیل شده اند که روی هم قرار گرفته اند.


  در این مدل ها هر دو درب طبقه ها از بالا به پایین گشوده می شوند و ممکن است اندازه آن ها در هر طبقه یکسان یا متفاوت باشند.

   

  برندهای تولید کننده فر توکار 

   

  برندهای تولید کننده فر توکار
  ردیفبرند تولید کننده فرردیفبرند تولید کننده فرردیفبرند تولید کننده فر
  1فر برقی رابیتس11فر داتیس21فر لامیرا
  2فر توکار آلتون12فر اپکس22فر فاستر
  3فر مسترپلاس13فر میلان23فر آریستون
  4فر پرنیان استیل14فر آروما24فر بوش
  5فر توکار اخوان15فر تابان25فر انزو
  6فر توکار استیل البرز16فر درسا26فر میکس
  7فر لتو17فر ایلیا استیل27فر مایرباخ
  8فر فرامکو18فر ناب استیل28فر گرنیه
  9فر بیمکث19فر کلایبرگ29فر سینجر
  10فر کن20فر زیگما30فر مس

   

  فرهای توکار چه برنامه های آماده ای برای پخت دارند؟


  بعد از اینکه شما نوع گوشت و میزان آن را برای فر تعیین کنید، فر به صورت خودکار عملیات پخت آن را به طور کامل انجام می دهد.
  برنامه ها از قرار زیر هستند:

  • برنامه آماده برای طبخ گوشت گاو
  • برنامه پخت برای پیتزاهای مختلف
  • برنامه پخت برای گوشت مرغ و سایر پرندگان
  • برنامه طبخ گوشت گوساله
  • برنامه طبخ گوشت خوک

   

  ابعاد فر باید چقدر باشد؟

  اکثر مدل های فر توکار در ابعاد ۶۰ سانتی متر در ۶۰ سانتی متر ساخته می شوند. برخی از فرهای حرفه ای دارای ابعاد بزرگ تری در حدود ۶۰ سانتی متر در ۹۰ سانتی متر می باشند، این فرها کاربری زیادی دارند و برای آشپزهای حرفه ای بسیار مناسب می باشند.


  برخی از برندها نیز فرهایی با ابعاد کوچک تر از حد نرمال تولید می کنند که اندازه ای حدود ۴۵ سانتی متر در ۶۰ سانتی متر دارند.

   

  تولید فر در چه کشورهایی انجام می شود؟

  کشورهای تولید کننده فر که تولید خود را وارد بازار ایران نیز می کنند به نسبت تنوع فر تولیدی عبارتند از:

  • آلمان
  • ایتالیا
  • آمریکا
  • ژاپن
  • کره

   

  کدام برند فر بهتر است؟

  به طور قاطع نمی توان یک برند خاص را بعنوان برند برتر مطرح نمود. به این دلیل که هر کدام از فرها قابلیت منحصر به فرد خود را داشته و متناسب با سلیقه و نیاز افرادی خاص می باشد. لذا برای هر خانواده ممکن است برندی خاص از سایر آن ها کاربری بیشتری داشته باشد.


  اما به طور کلی می توانیم بیان کنیم که فر مورد نظر شما باید دارای ضمانت بوده و از کیفیت بالایی برخوردار باشد. گرید انرژی فر باید A باشد و بدنه فر از استحکام بالایی برخوردار باشد.

  توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب و خرید فر تو کار حتما به ضمانت نامه و همین طور شرکت ضمانت کننده آن در ایران، دقت کنید. سعی کنید از مستقیما از نمایندگی های مجاز، این کار را انجام دهید. 

   

  نتیجه گیری برای مقاله "راهنمای خرید بهترین فر توکار"

  در این مقاله به صورت کامل در مورد راهنمای خرید فر توکار در بازار صحبت شد. دسته بندی های مختلف فر توکار شامل فر توکار برقی، فر توکار گاز و برق، فر توکار گازی را برای شما معرفی کردیم.

  مزایا و معایب هر کدام را بررسی نمودیم.

  امکانات مختلف که در فر توکار موجود است را برای شما توضیح دادیم.

  دسته بندی های مختلف فر توکار ایرانی و فر خارجی را معرفی کردیم.

   

  چنانچه هرگونه سوال، نظر و پیشنهادی درباره این مطلب دارید می توانید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت به شما پاسخ دهیم.